Wotum zaufania i absolutorium dla zarządu powiatu

Redakcja eFO  |   Fakty  |   24 maja 2023 15:56
Udostępnij

W środę o godzinie 14 rozpoczęła się sesja absolutoryjna Rady Powiatu w Oświęcimiu. Informujemy, jak głosowali poszczególni radni.

Jarosław Jurzak, przewodniczący opozycyjnego klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość, zapowiedział, że radni PiS wstrzymają się od głosu w głosowaniach nad wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Jednocześnie Jurzak zwrócił uwagę, że klub PiS nie jest opozycją totalną i nie krytykuje wszystkich działań zarządu.

We wszystkich trzech najważniejszych głosowaniach środowej sesji, za wotum zaufania, przyjęciem sprawozdania finansowego z wykonania ubiegłorocznego budżetu i udzieleniem absolutorium zarządowi powiatu za 2022 rok, głosy „za” oddało 14 radnych: Bogusław Bartula, Katarzyna Bliźniak, Maciej Hejnowicz, Kazimierz Homa Wojciech Kajdas, Paweł Kobielusz, Grażyna Kopeć, Artur Mendyk, Jerzy Mieszczak, Ewa Płonka, Andrzej Skrzypiński, Józef Szafran, Leszek Szuster i Piotr Śreniawski.

Nikt nie był przeciw.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzą od głosu wstrzymało się 11 radnych: Adam Bilski, Dariusz Gawęda, Jarosław Jurzak, Waldemar Klisiak, Tomasz Łukowicz, Joanna Mazur, Adam Merta, Sławomir Momot, Jacek Pyrek, Aneta Tlałka i Władysław Zaliński.

Na sesji nieobecne były Teresa Jankowska i Ewa Pawlusiak.

Sesja absolutoryjna Rady Powiatu w Oświęcimiu Sesja absolutoryjna Rady Powiatu w Oświęcimiu