Wołała o pomoc. Policjanci wkroczyli do akcji

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 lipca 2021 17:01

Mundurowi z oświęcimskiej patrolówki przejeżdżali przez Stare Miasto w stolicy powiatu. Usłyszeli wołanie o pomoc. Natychmiast wkroczyli do akcji.

Był wczesny poranek. Sierżant Sebastian Tobiasz i starszy posterunkowy Tomasz Smolarek z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu pełnili służbę patrolową.

Na jednej z ulic miejscowej starówki usłyszeli wołanie o pomoc. Krzyczała kobieta. Policjanci szybko ustalili z okna którego mieszkania dobiegają krzyki. Chwilę później zapukali do drzwi. Nikt nie reagował, więc funkcjonariusze je wyważyli.

W mieszkaniu mundurowi zastali dwóch mężczyzn i płaczącą kobietę z wyraźnymi obrażeniami twarzy. Natychmiast obezwładnili potencjalnych napastników i udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonej. Wezwali też pogotowie ratunkowe.

„35-letnia mieszkanka Oświęcimia pod opieką ratowników medycznych pojechała do szpitala, natomiast jej 34-letni konkubent i jego 22-letni brat trafili do celi w oświęcimskiej komendzie policji” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Na podstawie dowodów zebranych podczas postępowania kryminalni ustalili, że pobicia 35-latki dopuścił się jej konkubent. To właśnie on usłyszał zarzut uszkodzenia ciała. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Poszkodowaną policja objęła procedurą Niebieska Karta. Kobieta w jej ramach może otrzymać wsparcie specjalistów zespołu interdyscyplinarnego.

„Apelujemy do mieszkańców o reagowanie, gdy za ścianą słychać awanturę domową lub wołanie o pomoc. Powiadomienie służb i ich szybka interwencja przyczyni się do pomocy pokrzywdzonym w ich trudnej rodzinnej sytuacji, a niejednokrotnie pozwoli na uniknięcie tragicznych zdarzeń. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i przekazać zgłoszenie” – tłumaczy policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .