Wjechali na chatę. Pobili nastolatka

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 kwietnia 2016 14:35

Czterech młodych mężczyzn pobiło 19-latka. Półtorej doby wystarczyło policjantom z Komisariatu Policji w Kętach i oświęcimskiej komendy powiatowej, by całą czwórkę zatrzymać i posadzić w policyjnych celach.

Do zdarzenia doszło w sobotę, ale stróże prawa poinformowali o tym dzisiaj, kiedy podejrzani usłyszeli już prokuratorskie zarzuty.

Około godziny 18 patrol mundurowych pojawił się w Nowej Wsi. W pewnym momencie funkcjonariusze dostrzegli kobietę, która biegła w kierunku radiowozu. Poinformowała ich, że chwilę wcześniej do jej domu wtargnęło czterech mężczyzn, którzy dotkliwie pobili jej 19-letniego syna.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo później zatrzymali dwóch podejrzanych, mieszkańców Kęt w wieku 20 i 28 lat. Ustalili też dane złoczyńców, którym udało się uciec. Nie mogli ich jednak ująć, gdyż młodzi mężczyźni nie wrócili do swoich domów.

Dalsze poszukiwania przyniosły oczekiwany skutek. W niedzielę w ręce policjantów wpadł 22-latek, a w poniedziałkowy poranek 21-latek. Cała czwórka, która trafiła do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, usłyszała zarzuty pobicia, ale i naruszenia miru domowego. Za pierwsze przestępstwo grozi kara do pięciu lat więzienia, a za drugie do roku.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .