Wjechał motocyklem na przęsło mostu Galicyjskiego – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   27 września 2021 11:34

Motocyklem crossowym wjechał na łukowe przęsło mostu. Zrobił to dla pieniędzy.W tym czasie na moście odbywał się normalny ruch drogowy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca Bierunia. Ślązak poinformował, że kilku nastolatków buduje drewniany podjazd na moście Galicyjskim nad Przemszą w Chełmku.

Dyżurny wysłał na miejsce patrol chełmeckiej policji. W tym czasie 19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wjechał crossowym motocyklem na łukowe przęsło mostu, oddzielające dwa pasy ruchu, po których normalnie odbywał się ruch kołowy.

„Mundurowi wjechali w ulicę Śląską i zauważyli, że po łuku nad jezdniami jedzie motocyklista. Natychmiast zawrócili i pojechali w stronę, gdzie łuk się kończy. Motocyklista próbował odjechać. Policjanci zatrzymali go po krótkim pieszym pościgu” – mówi Faktom Oświęcim aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

19-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Poza tym jego yamaha jest niezarejestrowana i nieubezpieczona.

Okazało się, że narażanie na utratę życia lub zdrowia nie tylko własnego, ale przejeżdżających mostem kierowców i ich pasażerów ma kolor pieniędzy. Z naszych ustaleń wynika bowiem, że młody człowiek zarabia na umieszczaniu filmików z tego typu ekscesów w Internecie.

W tym przypadku film nagrali koledzy 19-latka, którzy po nagraniu wzięli nogi za pas.

Młodym człowiekiem i pomagającymi mu kolegami zajmie się Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .