Wisiał na murze poniemieckiego bunkra – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 stycznia 2020 16:24

Dzisiaj rano służby ratunkowe otrzymały informację o widocznej postaci, która zwisała z muru poniemieckiego bunkra przy ulicy Śniadeckiego w Oświęcimiu.

„Postać zwisa z bunkra, nie wiadomo czy to człowiek, czy też coś innego” – brzmiało zgłoszenie mieszkańca, który o godzinie 6 zadzwonił do centrum powiadamiania ratunkowego.

Na miejsce przyjechali policjanci oraz dwa zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu, w tym z podnośnikiem, i zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Po chwili było już wiadomo, że postać zwisająca ze ściany przyozdobionej muralem Rafała Olbińskiego, to manekin. Na tym wysokim budynku administrowanym przez wydział zarządzania kryzysowego oświęcimskiego magistratu ktoś musiał go umieścić w nocy.

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące wywołania fałszywego alarmu. By ustalić sprawcę tego wątpliwego żartu, sprawdzają monitoring, którego kamery obejmują obiekt i dojście do niego.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy od naszego czytelnika.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa