„Wilkołak” wchodzi do kin. Film kręcono w Bulowicach – FILM

Redakcja FO  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   23 marca 2019 08:00

W piątek 29 marca odbędzie się w kinach premiera filmu „Wilkołak”, którego 80 procent scen kręconych było w pałacu w Bulowicach.


Akcja filmu rozgrywa się latem 1945 roku. Dla ośmiorga dzieci, wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca.

W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Na 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie do konkursu głównego zakwalifikowało się 16 tytułów, Adrian Panek zdobył nagrodę za reżyserię, a Antoni Komasa-Łazarkiewicz za najlepszą muzykę m.in. do filmu „Wilkołak”. Film ten był też nagradzany na wielu festiwalach zagranicznych.

O nagraniach pisaliśmy w artykule “Kręcą film w Bulowicach“.

 

 

Zobacz również:

Kręcą film w Bulowicach

 

#RepertuaryKin

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa