Wielki bal na sto par – FILM

2 Paweł Wodniak  |   Dzieje się,Fakty  |   8 lutego 2018

Ponad sto par bawiło się na II Charytatywnym Balu Karnawałowym Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Fotoreportaż wykonał członek ekipy Faktów Oświęcim.

Podczas balu w sali bankietowej „Lejla” w Porębie Wielkiej MOWP zebrała 18.604 złote na rzecz Natalki Drozdowskiej z Grojca. Fundacja zadbała o niezliczone atrakcje dla swoich gości.

Bal otworzył pokaz ognia w wykonaniu Katarzyny Myrdy i Natalii Mazur z Phoenix Poi Group. Chwilę później goście mogli zachwycić się urzekającym walcem wiedeńskim w wykonaniu profesjonalnej pary tanecznej z eMotion Dance Academy Piotra Szcześniaka i Marzeny Majki Szcześniak. Przed publicznością wystąpiły energetyzujące mażoretki Queen Step. Wszyscy obejrzeli również magiczny pokaz ledowy w wykonaniu Phoenix Poi Group oraz niesamowity barmański show w wykonaniu Sebastiana Orawczaka i Piotra Noworyty.

Był, obowiązkowy podczas takich imprez, walc kotylionowy z piernikowymi sercami przygotowanymi dla charytatywnie przez zaprzyjaźnioną cukiernię „Kołaczek”, stół z licznymi prezentami zebranymi od darczyńców przez wolontariuszy, Foto Budka ABI, z której usług goście ochoczo korzystali.

W przerwie pomiędzy tańcami nartę z autografami polskiej reprezentacji skoczków, przekazaną przez Apoloniusza Tajnera, wywalczyli Karina i Piotr Szczerbowscy. Z kolei replikę Złotego Medalu Olimpijskiego i Złotego Medalu Mistrzostw Świata zdobytych przez Wojtka Fortunę na olimpiadzie w Sapporo zdobyła firma TOP security Poland.

Zdjęcia zawodników hokejowej drużyny Unii Oświęcim, wykonane przez Małgorzatę Musielak, a przekazane przez Fakty Oświęcim, oraz koszulka z podpisami zawodników także zmieniły właściciela. Nowymi zostali Bogusia i Czesław Bąbaczowie. Z kolei w ręce Damiana i Wioletty Ostrowskich z Wypożyczalni Strojów „Fiona” trafił misternie wykonany przez pensjonariusza oświęcimskiej noclegowni żaglowiec. Dość powiedzieć, że model powstawał kilka miesięcy.

Na parkiecie bawili się przyjaciele i sympatycy Małej Orkiestry oraz wszyscy, którzy sekundują chorej Natalce, zmagającej się z nowotworem, porażeniem mózgowym i epilepsją. Na zebraną na rzecz podopiecznej kwotę złożyły zarówno przelewy bankowe od gości (darowizny na leczenie Natalki) wpłacane przed balem, jak i pieniądze wrzucane do puszek w dniu zabawy.

„Bardzo cieszy nas ten wynik, oczywiście wyższy od ubiegłorocznego, a jeszcze bardziej fantastyczna atmosfera, która panowała tej wyjątkowej karnawałowej nocy” – mówi Monika Bartosz, prezes MOWP.

Jak co roku podczas balu nieodpłatnie zagrał zespół TokSzoł z Alwerni, który w tym roku przygotował dla nas kilka niespodzianek. Jedną z nich był wykonany wspólnie z Piotrem Pietią Sikorą z Krzywej Alternatywy hymn Małej Orkiestry. Charytatywnie bawił gości muzyką i tańcem niesamowity DJ Maciek Wanat a gorączkę sobotniej nocy uwiecznił na swoich fotografiach Jacek Balon, na co dzień fotoreporter Faktów Oświęcim i autor niedawnej wspaniałej wystawy w Galerii Książki w Oświęcimiu, który pracował całą noc oczywiście za darmo. Bal nieodpłatnie ochraniała firma TOP security Poland.

Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wszystkim uczestnikom balu dziękuje za pomoc choremu dziecku i przekazuje podziękowania dla: właściciela sali bankietowej „Lejla” Sebastiana Kuliga, zespołu „TokSzoł”, DJ’a Maćka Wanata, fotoreportera Jacka Balona, Foto Budki „ABI”, cukierni „Kołaczek”, Katarzyny Myrdy i Natalii Mazur z Phoenix Poi Group, Piotra Szcześniaka i Marzeny Majki Szcześniak z eMotion Dance Academy, mażoretek Queen Step, Sebastiana Orawczaka i Piotra Noworyty, firmy TOP security Poland, hurtowni Kejla, firmy Kram Krystyny Szcześniak, Ogrodnictwa Langer Mariusza Gostynia, sklepu spożywczego Małgorzaty Śmiech, hurtowni Agat – Plus Barbary Kosteleckiej, kwiaciarni przy ulicy Dworcowej w Oświęcimiu, Henryka Dudki, Krainy Smaku Szymona Szałaśnego.

 

 

Komentarze
  • 8 lutego 2018 10:38

    zyjeimysle

    Chwała Organizatorom, pokazujecie że można COŚ zrobić i pięknie bawić się, licznie uczestniczyć. Na WASZYM BALU bawiło się 100 par. SUPER !!!
    (na balu “elit” w Molo,bawiło się…25 par).
    JESTEŚCIE WIELCY. (dosłownie)

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa