Wielkanocna Charytatywna Pisanka Fundacji Kukuryku – FILM, FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   23 marca 2016

Podczas niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego w Kętach Fundacja Kukuryku przeprowadziła akcję charytatywną, zbierając pieniądze na sfinansowanie kolejnych zajęć rehabilitacyjnych dla dzieciaków.

Tym razem inicjatywę fundacji wspierali artyści. W ramach projektu Artyści dla Niepełnosprawnych Dzieci, malarka Grażyna Lomosik – Gemza wykonała na rynku wielką pisankę. Można podziwiać jeszcze do 31 marca w urzędzie gminy w Kętach.

– Pisanka jest zarazem skarbonką, zbierane są bowiem nadal środki na sfinansowanie  sesji hipoterapii dla dzieci niepełnosprawnych z gminy Kęty i okolic – informuje Beata Bohn z Fundacji Kukuryku. – Celem akcji była zbiórka pieniężna oraz integracja lokalnej społeczności, budowanie pozytywnych relacji i postaw międzysąsiedzkich, budzenie empatii i wrażliwości społecznej, oraz promocja wolontariatu.

Jak co roku Fundacja Kukuryku przygotowała swoje stanowisko, przy którym można było podziwiać prace wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy w ramach cotygodniowych integracyjnych spotkań rękodzielniczych.

– Stoisko obfitowało w gałgankowe ptaszki, kotki, szydełkowe króliczki, ręcznie robione wiosenne gniazdka dla kokoszek i inne – dodaje Beata Bohn. – Wspaniali wolontariusze fundacji zadbali także o piękne dekoracje stoiska, oraz informowali odwiedzających o działaniach fundacji, realizowanych projektach, możliwościach pracy wolontariackiej na rzecz osób niepełnosprawnych, wykazując się przy tym niezwykłym zaangażowaniem i profesjonalizmem.

 

Fot. Fundacja Kukuryku

Akcja malowania charytatywnej pisanki była możliwa dzięki:
Sponsorowi: Sklep Ortopedyczno – Rehabilitacyjny „REHABILITANT” z Kęt, a także darczyńcom: firmie Styrodek z Kęt, Centrum Szkolenia Dorosłych z Kęt i firmie: Sużyw – „Salon Kawy i Wina” z Kęt.

Patronat medialny sprawowali InfoKety, Kęczanin, TVK HD, MamNewsa i Fakty Oświęcim.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa