Wiadomości o przypadkach koronawirusa w eFO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 marca 2020 17:13

Informujemy naszych czytelników, że nie będziemy informowali na łamach Faktów Oświęcim o niepotwierdzonych przypadkach koronawirusa w powiecie oświęcimskim.

Do redakcji eFO napłynęło w ostatnich dniach kilka informacji o osobach, które miały objawy podobne do tych, jakie daje zarażenie koronawirusem. Tymi pacjentami zajęły się służby medyczne i sanitarno-epidemiologiczne.

Na chwilę obecną w powiecie oświęcimskim szczęśliwie wciąż nie ma potwierdzonych przypadków zachorowania na koronawirusa Sars-CoV-2.

Jak mówią lekarze, osób zgłaszających objawy może być coraz więcej. Nie chcąc jednak wywoływać niepotrzebnych niepokojów i zbędnej paniki, nie będziemy informować o tych przypadkach, które okażą się niepotwierdzone.

Gdyby jednak doszło do zarażenia koronawirusem w powiecie oświęcimskim, powiadomimy o tym naszych czytelników niezwłocznie. Choć wolelibyśmy nigdy nie musieć takiej informacji podawać.

Ważne

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Jeżeli masz te objawy i mogłeś / mogłaś mieć styczność z osobami zarażonymi nie idź do lekarza lub SOR – pozostań w domu i zadzwoń do sanepidu lub innych jednostek specjalnie powołanych na czas pandemii.

– 800 190 590 – numer infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącej postępowania w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem
– 604 197 624 lub 33 843 09 28 – telefony całodobowe do Powiatowej Państwowej Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu
– 33 844 89 80 – telefon całodobowy do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu

 

Więcej informacji na temat koronawirusa można uzyskać pod hashtagiem:

#koronawirus

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for faktyoswiecim needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 31, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa