Wędrówka dla Dwóch serc. Kolejne anioły na trasie – FOTO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 sierpnia 2019 20:52

Nasz piechur Michał mówił, że w trakcie Wędrówki dla Dwóch Serc będzie dużo rozmawiał z Bogiem. Pewnie nie domyślał się, że ten wyśle mu na trasę anioły.

Pierwszych aniołów napotkaliśmy w Wetlinie, gdy jako Fakty Oświęcim przywieźliśmy wolontariusza Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy w Bieszczady, gdzie wyruszał w 500-kilometrową wędrówkę, dedykowaną Jagódce i Gabrielowi.

Rumcajs i Byrtkowie

Wówczas okazało się, że właściciele noclegów „U Rumcajsa” nie przyjęli zapłaty za noclegi zarówno Michała, jak i jego kierowców z eFO.

Kończąc drugi dzień swojego marszu nasz Pułkownik zboczył nieco ze szlaku w poszukiwaniu noclegu. W Woli Piotrowej zapukał do domu Marty i Jana Byrtków. Ci przyjęli wędrowca w iście królewskim stylu. Ugościli kolacją i dali przenocowali. Nie chcieli za to złamanego grosza.

 

Marta i Jan Byrtkowie – to oni gorąco przyjęli naszego wędrowcaPrzyjęli go przepyszną kolacją, dobrym słowem i…

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Niedziela, 11 sierpnia 2019

 

„Czułem się z nimi jak w rodzinie” – ocenił na gorąco Michał Łygan. „Spędziłem z Martą i Janem cudowny wieczór. Okazało się, ze pochodzą z Wisły – Malinki. To niedaleko miejsca, gdzie zakończę swój marsz.”

Uśmiech Pana Boga

W niedzielny poranek, po gościnie i noclegu u pani Marty i Pana Jana, Wędrowiec rozpoczął trzeci dzień wyprawy. Tym razem pogoda go nie rozpieszczała. Do południa Mały Rycerz szedł w deszczu, lecz absolutnie nie narzekał na pogodę. Planując wyprawę, spodziewał się rozmaitych warunków pogodowych. Ponadto, będą żołnierzem specjalnej jednostki wojskowej Nil w Krakowie, doskonale zdawał sobie sprawę, że aura płata figle, nawet w najmniej spodziewanych momentach.

Kiedy deszcze przestał padać, oczom Michała ukazała się niezwykła jasność przebijająca między drzewami.

„To uśmiech Pana Boga dla Gabrielka i Jagódki” – przekonuje Michał Łygan, pomysłodawca i wykonawca Wędrówki dla Dwóch Serc.

Wędrówka dla Dwóch Serc ma swoich darczyńców i partnerów, do których wczoraj w naturalny sposób swoją postawą dołączyli państwo Byrtkowie z Woli Piotrowej. Wszyscy, którzy pomagają w realizacji tego niezwykłego projektu, są dla organizatora tak samo ważni. Każda pomoc na rzecz Jagódki i Gabrielka jest niezwykle istotna.

Pamiętajcie o tym wspierając i doceniając nie tylko Michała, ale też indywidualnych i instytucjonalnych darczyńców, którzy wspierają akcję na zrzutka.pl, a także partnerów przedsięwzięcia, których pomoc jest nie do przecenienia.

Rodzeństwo – Jagódka i Gabrielek potrzebują pomocy

Jagoda urodziła się w 33 tygodniu ciąży z dużym niedotlenieniem. Lekarze rozpoznali u niej wadę serca pod postacią ubytku w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie zastawki tętnicy płucnej, hipoplazję śledziony wylew. W drugim tygodniu życia zachorowała na sepsę. Dużo czasu spędziła w szpitalach. Cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, małogłowie, delichocefalię, cechy dystrofii iproblemy genetyczne. Nie mówi, nie chodzi, nie raczkuje i nawet nie siedzi samodzielnie. Wymaga ciągłej opieki, leczenia i rehabilitacji oraz sprzętu specjalistycznego.

Urodził się w 35. tygodniu ciąży. Od urodzenia ma problemy ze słuchem. Przeszedł zabieg wrodzonej przepukliny i dwa zabiegizakładania drenów w uszach. Ponadto jest obciążony astmą oskrzelową. Bardzo często choruje. Obecnie mówi tylko pojedyncze słowa. Lekarze podejrzewają u niego niskorosłość. Wymaga stałej rehabilitacji i pomocy logopedycznej. Możesz ich wspomóc dzięki wpłacie na:

zrzutka.pl

 

Zobacz również:

Wędrówka dla Dwóch Serc i spotkanie z żubrami – FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc. Godzina „0” wybiła o 3.16 – FILMY, FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc – tuż przed godziną „Zero”

 

#WędrówkaDlaDwóchSerc

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa