Wędrówka dla Dwóch Serc. Godzina „0” wybiła o 3.16 – FILMY, FOTO

Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 sierpnia 2019 19:07

Michał Łygan, żołnierz Wojska Polskiego, wyruszył na Wędrówkę dla Dwóch Serc dzisiaj o godzinie 3.16. W Bieszczady przyjechaliśmy z nim wczoraj.

Michał jest oficerem Jednostki Wojskowej Nil w Krakowie i zarazem wolontariuszem Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. O jego inicjatywie, nazwanej Wędrówką dla Dwóch Serc, a konkretnie dla Jagódki i Gabrielka, pisaliśmy na łamach Faktów Oświęcim wielokrotnie.

Teraz przyszła pora na realizację przedsięwzięcia, polegającego na samotnym, pieszym pokonaniu 500-kilometrowego Głównego Szlaku Beskidzkiego w ciągu zaledwie 10 dni.

Rano

Czwartek rano. Dwuosobową ekipą eFO przyjeżdżamy po Michała do jego domku w Zaborzu. Nasz Pułkownik pakuje do bagażnika niewielki plecak i kijki. Żegnają nas Monika Agnieszka i Mirek z MOPW oraz Zuzia, córka Michała. Ruszamy w trasę z dużym zapasem czasowym, żeby nie pędzić i nie łamać przepisów.

Popołudnie

Po wcześniejszych przerwach na kawę i posiłek, zatrzymujemy się w Rzeszowie. Od jednego z partnerów, projektu, firmy Cuna, odbieramy specjalnie przygotowane dla Michała na wędrówkę koszulki. Jedziemy dalej. Po drodze podziwiamy widoki (kierowca w ograniczonym zakresie, bo skupia się na bezpiecznym dowiezieniu pasażerów).

Takie przystanki… tylko w Bieszczadach ❤️#wedrowkadladwochsercMożecie wspomóc wędrówkę wpłacając dowolną kwotę na https://zrzutka.pl/2665g7:)

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Czwartek, 8 sierpnia 2019

 

Wieczór

Docieramy do Wetliny, gdzie mamy nocować. I tu kolejne zaskoczenie. Właścicielka noclegów „U Rumcajsa” mówi, że skoro Michał pomaga dzieciom, to ona też chce pomóc. Nocujemy za darmo, a pensjonat naturalnie staje się kolejnym partnerem akcji.

Ludzie widzą naszego Żołnierza w rzucającej się w oczy koszulce z napisem „Wędrówka dla Dwóch Serc”. Są ciekawi. Reagują żywiołowo. Ich duchowe wsparcie i pozytywna energia dodają sił Michałowi. Prosimy o śledzenie wędrówki, sugerując, że każda wpłata będzie mile widziana.

Ten dzień kończy się wcześnie. Nastawiamy budziki na godzinę drugą w nocy i idziemy spać.

Godzina „0”

O 2.30 jesteśmy przy samochodzie. Chwilę wcześniej spotykamy ojca z może 10-letnim synem, którzy wracają do „Rumcajsa”. Byli oglądać gwiazdy. Opowiadamy im krótko o „Wędrówce dla Dwóch Serc”. Są pod wielkim wrażeniem. Nasz Pułkownik uruchamia jeszcze aplikację w smartfonie, która pozwala mu na przesyłanie Faktom Oświęcim relacji z trasy. Ruszamy z Wetliny do Wołosatego, gdzie Główny Szlak Beskidzki ma dla Michała swój początek.

Jedziemy niezbyt szybko, by nie potrącić dzikich zwierząt, które ewentualnie znalazłyby się na drodze. I faktycznie, drogę przebiega nam młody lis.

Kilka minut po godzinie trzeciej w kompletnej ciemności znajdujemy tablicę informującą o początku szlaku. W tym przypadku oznaczonego czerwonym kolorem. Robimy kilka zdjęć, nagrywamy ostatnie filmiki przed wyruszeniem wędrowca w trasę.

Żegnamy Michała. On żegna nas i naszych czytelników. Rusza. Jest godzina 3.16. Siedzimy jeszcze moment w samochodzie. Sylwetka piechura wkrótce niknie w ciemności. Chwilę później widzimy światło. To nasz Żołnierz włączył latarkę czołową. Kilkadziesiąt sekund później ten człowiek o wielkim sercu znika za zakrętem. Zobaczymy się za 10 dni.

Wspomagajcie Wędrówkę dla Dwóch Serc wpłacajcie nawet najdrobniejsze kwoty na rehabilitację Jagódki i Gabrielka. Mozna to zrobić na:

zrzutka.pl

#wedrowkaadwochserc czas start. Trzymajcie kciuki za Michała!:)Michał idzie górami za swoje pieniądze, podczas swojego urlopu, poświęcając swoje zdrowie i energię. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za wsparcie❤️❤️❤️Jeśli chcecie, to wpłacajcie na konto zrzutki: https://zrzutka.pl/2665g7 Tam już jest ponad 3000 zł. Jest moc!:)#wedrowkadladwochserc 💕

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Czwartek, 8 sierpnia 2019

 

Tak Michał rozpoczął swoją samotną #wedrowkadladwochserc dzisiaj nad ranem dla Jagody i Gabriela. Życzymy mu mnóstwo…

Opublikowany przez Jolę Wodniak Piątek, 9 sierpnia 2019

 

Od Michała:„Dziękuję Bogu że mogę tutaj być w najpiękniejszej świątyni świata, jakby co to jestem szczęśliwym…

Opublikowany przez Jolę Wodniak Czwartek, 8 sierpnia 2019

 

Akcję wspierają:

 

#WędrówkadlaDwóchSerc

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa