Wędrówka dla Dwóch Serc. Była chwila słabości… pogody

0 Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 sierpnia 2019 20:50

Gdy piszemy dzisiejszą relację, Michał już śpi. Dzisiaj wędrówkę dopadła chwila słabości. Nie, nie Wędrowca, ale pogody. Żołnierz bowiem wygrał z pogodą.

W środę Beskid Sądecki, w którym obecnie znajduje się Michał, nawiedzała burza za burzą. Wędrówka w takich warunkach byłaby dla naszego Piechura bardzo niebezpieczna. Gdy rozmawialiśmy z nim przed południem stwierdził, że 25 kilometrów z Zajazdu Pod Zamkiem Rytro, gdzie gospodarze podjęli go iście królewskim śniadaniem, do Krościenka – kolejnego punktu na Głównym Szlaku Beskidzkim – pokona busem.

Po tym, gdy miną najgorsze opady, zamierzał wrócić na szlak, pokonując około 10-15 km do schroniska w bazie na Lubaniu. Wówczas jednak Bóg, z którym Michał Łygan ma szczególne stosunki i do którego modli się na szlaku uznał, że to nie pogoda pokona Żołnierza, ale Żołnierz pogodę.

Chodzi przecież bowiem o pomoc. I to nie byle komu, bo maluchom, które urodziły się z licznymi niepełnosprawnościami. Nic więc dziwnego, że Wszechmogący wysłuchał modłów Michała i „naprawił” pogodę.

 

Uwaga! U naszego Żołnierza w końcu przestał opadać, więc wrócił na trasę!:)

Opublikowany przez Fundacja "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" Środa, 14 sierpnia 2019

 

Nasz bohater po „wypasionym” śniadaniu i wysuszeniu wszystkich przelanych deszczem ubrań, wrócił na szlak. Po godzinie 19 dotarł do bazy namiotowej na Lubaniu. Zadzwonił do Faktów Oświęcim, powiedział, że wszystko z nim w porządku, po czym opatulony śpiworem poszedł spać.

Zdjęcia z szóstego dnia Wędrówki dla Dwóch Serc obiecał przesłać jutro, gdy zasięg sieci komórkowej będzie nieco lepszy.

Pamiętajcie, że nie wychodząc z domu, możecie uczestniczyć w tym wielkim przedsięwzięciu. Wystarczy wejść na zrzutka.pl by dokonać darowizny lub też tradycyjnym przelewem internetowym wpłacić wpłacić przysłowiową złotówkę na konto MOWP, z przeznaczeniem na pomoc w Jagódce i Gabrielkowi. Numer konta: 66 1540 1115 2084 6046 6185 0003  w tytule należy wpisać “Wędrówka dla Dwóch Serc”.

zrzutka.pl

 

Zobacz poprzednie dni Wędrówki dla Dwóch Serc:

 

Wędrówka dla Dwóch Serc. PÓŁMETEK – FILM, FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc. 200 kilometrów w nogach Michała

Wędrówka dla Dwóch serc. Kolejne anioły na trasie – FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc i spotkanie z żubrami – FOTO

Wędrówka dla Dwóch Serc. Godzina „0” wybiła o 3.16 – FILMY, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa