Wariat drogowy stracił prawo jazdy

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 kwietnia 2018

121 kilometrów na godzinę pędził nastolatek w obszarze zabudowanym. Dzięki interwencji policjantów z drogówki stracił prawo jazdy.

Funkcjonariusze w białych czapkach pełnili służbę na ulicy Chemików w Oświęcimiu. Wyrywkowo kontrolowali przejeżdżających tym traktem kierowców, ale także mierzyli prędkość.

Na wspomnianej drodze obowiązuje ograniczenie szybkości do 50 km na godz., gdyż znajduje się ona w obszarze zabudowanym.

O godzinie 7.25 policjant z patrolu drogówki skierował radar w stronę dość szybko zbliżającego się samochodu osobowego. Urządzenie pokazało 121 km na godz. Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd.

Kierowcą mitsubishi colta był 19-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Prawo jazdy uzyskał niespełna rok temu. Teraz stracił je na trzy miesiące. Ponadto dostał mandat i punkty karne.

Post scriptum
Kierowca, który traci prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km na godz., otrzymuje od policji dokument, który pozwala mu prowadzić samochód przez 24 godziny od momentu kontroli. Dzięki temu szarżujący kierujący może wrócić do domu, nawet jeśli mieszka na drugim krańcu Polski.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa