W stronę światła – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   26 października 2019 15:16

Wernisaż wystawy W stronę światła rozpoczął tegoroczną edycję Festiwalu Psallite Deo, któremu patronuje portal Fakty Oświęcim.

Pełen uśmiechu, ciepła i radości, wypełniony po brzegi sztuką i wspaniałymi ludźmi. Właśnie taki był wernisaż wystawy ikon i pejzaży “W stronę światła” autorstwa Grzegorza Giermka, który odbył się 24 października w ramach 22. Festiwalu Twórczości Religijnej Psallite Deo. Oprócz wspaniałych dzieł, można było także wysłuchać muzycznej niespodzianki, przygotowanej przez Agnieszkę Sienkiewicz oraz Emilię Maślona.

Grzegorz Giermek zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, ikonami, projektowaniem znaków graficznych, poezją… W swojej twórczości poszukuje światła, powietrza, wartości przemijającej chwili, jej radości, która jest tu i teraz – w plenerze, w przeżywaniu ciepła tego świata. Ikony są najczęściej nie tyle kopiami, co bliskimi oryginału interpretacjami – ikon staroruskich, bizantyjskich, greckich. Wtopione w strukturę drewna, z wibracją złoceń, wyciszone pozorowaną starością.

Pozostałe wydarzenia festiwalowe:

– 26.10, godz. 11 – XXII Konkurs Muzyczny „Psallite Deo” skierowany do chrześcijańskich środowisk artystycznych: amatorskich zespołów wokalno-instrumentalnych, scholi, chórów, ludowych zespołów śpiewaczych i solistów. Konkurs zwieńczony zostanie koncertem chóru grekokatolickiego parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła we Lwowie oraz uroczystym ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród.
– 23-27.10 – Festiwalowy Przegląd Filmowy „Oikumene”, w którym prezentowane są filmy o tematyce społeczno-moralnej i religijnej: “Tajemnica Ojca Pio”, „Z miłości do Joey” oraz „Chleb z nieba”.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa