W soboty parking za darmo

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   20 września 2016 14:55

Parkując w soboty w strefie płatnego postoju w Oświęcimiu, nie trzeba już wrzucać monet do parkomatów. Od 22 września miejsca parkingowe będzie można w każdy szósty dzień tygodnia zajmować bezpłatnie.

– Odstąpienie od pobierania opłat za parkowanie w soboty jest konsekwencją orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uznał, że w przypadku Ustawy o drogach publicznych sobota nie jest dniem roboczym – tłumaczy zmianę Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Stosowna uchwała Rady Miasta Oświęcimia zacznie obowiązywać za dwa dni. Oznacza to, że już w najbliższą sobotę kierowcy zaparkują w Starym Mieście za darmo

Rajcy zdecydowali również, że należy powiększyć strefę płatnego postoju. Objęli nią część ulicy Zaborskiej pomiędzy jej skrzyżowaniami z ulicami Sienkiewicza i Królowej Jadwigi.

Strefa liczy około 700 miejsc parkingowych i będzie wkrótce obowiązywać od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem świąt. Każdy, kto w tych dniach nie zapłaci za postój, musi się liczyć z karą. Opłata karna wynosi 50 złotych. Maleje o 50 procent, jeśli ukarany wpłaci ją w ciągu siedmiu dni.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Jak oceniasz ofertę kulturalną powiatu?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .