polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Szymon Urbańczyk odziedziczył hokejowe geny po swoim ojcu Włodzimierzu, który przez wiele lat reprezentował biało-niebieskie barwy. Po zakończeniu kariery rozpoczął pracę głównie z młodzieżą w oświęcimskiej Unii.
Podobną drogą kroczył śp. Szymon Urbańczyk, który również występował na pozycji obrońcy.
W hokejowej ekstralidze przez sześć sezonów rozegrał 164 mecze przede wszystkim w swoim rodzimym klubie – Unii Oświęcim. Reprezentował też barwy katowickiej „Gieksy”, Naprzodu Janów i sosnowieckiego Zagłębia.
W sezonie 2011/12 wraz z oświęcimskim zespołem sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski. W „małym finale” Unia okazała się wówczas lepsza od JKH GKS Jastrzębie. Szymon Urbańczyk występował w reprezentacji Polski U-18, U-20, a dziewięciokrotnie zagrał w seniorskim teamie narodowym. W 2012 roku wystąpił podczas seniorskich mistrzostw świata dywizji IB na lodowisku w Krynicy. Po zakończonej karierze zawodniczej postanowił pozostać przy swojej ukochanej dyscyplinie sportu. Pracował jako trener, a ostatnio skupił się na sędziowaniu.
Jego przedwczesna śmierć to wielki cios dla wszystkich związanych z oświęcimskim hokejem. Rodzinie, najbliższym składamy najszczersze kondolencje, łącząc się w bólu.
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.
Więcej informacji w regulaminie komentarzy.