W sobotę o godzinie „W” zawyją syreny

Redakcja eFO  |   Fakty  |   31 lipca 2020 06:02

W sobotę 1 sierpnia mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” w całym kraju zawyją syreny alarmowe.

W ramach treningu systemu alarmowania, przy jednoczesnego upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, o godz. 17 będzie uruchomiony system alarmowy.

W sobotę 1 sierpnia mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” w całym kraju zawyją syreny alarmowe.

Cała Polska pamięta o bohaterskim zrywie w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku. W 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego także oświęcimianie oddadzą cześć i pamięć bohaterom. Syreny będzie słychać na terenie całego województwa małopolskiego.

Będzie to akustyczny sygnał alarmowy

Syreny alarmowe będą wyć przez minutę. To ma w symboliczny sposób przypomnieć mieszkańcom powiatu oświęcimskiego o powstańcach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .