W sobotę o godzinie „W” zawyją syreny

Redakcja FO  |   Fakty  |   31 lipca 2020 06:02

W sobotę 1 sierpnia mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” w całym kraju zawyją syreny alarmowe.

W ramach treningu systemu alarmowania, przy jednoczesnego upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, o godz. 17 będzie uruchomiony system alarmowy.

W sobotę 1 sierpnia mija 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie „W” w całym kraju zawyją syreny alarmowe.

Cała Polska pamięta o bohaterskim zrywie w Warszawie 1 sierpnia 1944 roku. W 76. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego także oświęcimianie oddadzą cześć i pamięć bohaterom. Syreny będzie słychać na terenie całego województwa małopolskiego.

Będzie to akustyczny sygnał alarmowy

Syreny alarmowe będą wyć przez minutę. To ma w symboliczny sposób przypomnieć mieszkańcom powiatu oświęcimskiego o powstańcach.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa