W Przeciszowie każdy odblask ma na sobie – FOTO, VIDEO

Marcin Cichowski  |   Fakty  |   29 października 2015 07:45

„W Przeciszowie każdy odblask ma na sobie” to przewodnie akcji, przeprowadzonej w ramach konkursu Odblaskowa Szkoła.

– Celem naszego happeningu było dotarcie do jak największej ilości mieszkańców naszej gminy – informuje Małgorzata Matyja, współorganizatorka happeningu. – W tym celu trasa naszego przemarszu wiodła najbardziej uczęszczanymi i najmocniej zabudowanymi ulicami naszej miejscowości.

W programie imprezy znalazły się:
– wykonanie przez uczniów transparentów z hasłami
– przemarsz głównymi ulicami Przeciszowa
– udział w ćwiczeniach straży pożarnej z Przeciszowa
– prelekcja i pokaz sprzętu strażackiego

W ramach przygotowania do imprezy uczniowie poszczególnych klas  wykonali transparenty z hasłami, których zadaniem było przekazanie mieszkańcom idei noszenia odblasków. Dzięki transparentom przemarsz do OSP był bardzo kolorowy i wzbudzał duże zainteresowanie na przechodniach.

– W przeciwieństwie do ubiegłego roku pogoda nam dopisała, dzięki czemu przemarsz był bardziej efektowny, kolorowy i spotkaliśmy się z dużo większą ilością mieszkańców niż w roku ubiegłym – dodaje Małgorzata Matyja.

Celem ćwiczeń było  uwolnienie poszkodowanego z zakleszczonego pojazdu. Uczestnicy mieli możliwość zobaczyć , jak wygląda zabezpieczenie terenu przed akcją ratunkową a później rozcinanie karoserii pojazdu. Strażacy pokazali wszystkie etapy niesienia pomocy, od oswobodzenia poszkodowanej osoby poprzez przeniesienie jej w bezpieczne miejsce oraz udzielenie pierwszej pomocy, a następnie zabezpieczenie do czasu przyjazdu lekarza.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .