W pożarze zginęła seniorka. Jej krewni trafili do szpitala – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 stycznia 2022 20:21

W piątek w Brzeszczach doszło do pożaru drewnianego domu, w którym zginęła 80-letnia kobieta. Jej mąż, syn i wnuk są hospitalizowani.

Ogień w drewnianym domu przy ulicy Krasickiego pojawił się około godziny 15.30. Mieszkający w nim 84-latek, przebywający poza domem, jak i jego syn i wnuk, mieszkający w sąsiedztwie, próbowali ruszyć na ratunek 80-latce, która była wewnątrz. Jadnak ze względu na ogień i zadymienie, nie mogli uratować żony, matki i babci.

Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała ponad cztery godziny. Mimo starań strażaków życia 80-letniej mieszkanki Brzeszcz nie udało się uratować.

„Do szpitala trafił 84-letni mąż kobiety, jego syn i pełnoletni wnuk, którzy podtruli się dymem w chwili gdy próbowali ugasić pożar” – mówi Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Prokurator i brzeszczańscy policjanci ustalają przyczyny tego tragicznego zdarzenia. Konieczne będzie powołanie biegłego z zakresu pożarnictwa, by ustalić, w jaki sposób doszło do pożaru.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .