W Oświęcimiu sternik rady bez zmian – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty,Wybory  |   19 listopada 2018 20:31

W poniedziałek VIII kadencję samorządową rozpoczęły władze samorządowe miasta Oświęcim i gminy Kęty. Redakcję eFO zaprosiła na sesję rada stolicy powiatu.

W dzisiejszych obradach wzięło udział 20 radnych, tworzących 21-osobową radę. Nieobecny był radny miejski Zbigniew Starzec, który do 23 listopada sprawuje funkcję starosty oświęcimskiego.

Radni miejscy ze swojego grona wybrali przewodniczącego rady i jego zastępcę. W przypadku sternika rady nic się nie zmieniło. Ponownie został nim Piotr Hertig. Na zastępcę radni wybrali Ireneusza Góralczyka.

Materiał filmowy z sesji, pierwszy z zaplanowanych przez eFO, przedstawia wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego, czyli tzw. mandatów, i ślubowanie, złożone przez 20 obecnych na inauguracyjnej sesji rajców miejskich.

Film przedstawia także wyniki tajnych wyborów na stanowisko przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Oświęcim.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa