W Oświęcimiu będzie jaśniej

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   4 czerwca 2020 16:14

Od 11 czerwca w całym Oświęcimiu wieczorami i nocą będzie jaśniej. Miasto zdecydowało, że latarnie uliczne zaczną się zapalać wcześniej, niż dotychczas.

Półtora tygodnia temu pisaliśmy na łamach eFO, że w grodzie nad Sołą latarnie zapalają się wieczorami bardzo późno, przez co miasto spowijają egipskie ciemności. Z kolei rankiem gasły zanim jeszcze zaczynało świtać.

Przesunięcie zegarów włączających latarnie było jednym z działań ograniczania wydatków w trudnej sytuacji epidemicznej w kraju i ekonomicznej w samorządach. Teraz sytuacja się zmieni.

„Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa są systematycznie znoszone, a na oświęcimskim rynku czy w miejscach wypoczynku i rekreacji pojawia się coraz więcej osób. Dlatego przywracamy wcześniejsze godziny włączania oświetlenia ulicznego” – zapewnia Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa oświęcimskiego magistratu.

Obecnie trwa przestawianie zegarów sterujących. Od 11 czerwca już w całym mieście powinno zrobić się jaśniej.

„Latarnie zaświecą się około 30 minut po zachodzie słońca. Przed świętem Bożego Ciała uruchomimy też fontanny w parku na Zasolu i na placu Pokoju. Fontanna na rynku działa już od połowy maja” – dodaje rzecznik.

Zobacz również:

Na ulicach Oświęcimia ciemniej przez oszczędności – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .