W MZK nie planują protestu – FILM

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   16 kwietnia 2019 11:02

Po niepokojach w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Oświęcimiu, które pojawiły się na początku roku, pracownicy nie planują protestu.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele NSZZ Solidarność z kilku instytucji samorządowych spotkali się z mediami, by poinformować naszych mieszkańców o bezskutecznej walce o podwyżki dla pracowników instytucji samorządowych.

Zaledwie dwa miesiące temu w MZK trwał nieoficjalny strajk polegający na tym, że wielu kierowców odwiedziło swoich lekarzy i skorzystało ze zwolnień chorobowych. Rzecz jasna o „chorobowej” akcji protestacyjnej nikt oficjalnie nie mówił. W większości wypowiedzi pojawił się temat epidemii grypy, która dopadła pracowników MZK.

Bogdan Połącarz z Solidarności odpowiada Faktom Oświęcim. Fot. Paweł Wodniak

Podczas konferencji prasowej zapytaliśmy działaczy Solidarności, czy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Oświęcimiu szykuje się spór zbiorowy z pracodawcą. Poniżej prezentujemy odpowiedź Bogdana Połącarza, przewodniczącego Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Synthos i Spółek.

Zobacz również:

Podwyżki nie dla ufoludków – FILMY

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa