W Mikołajki polała się krew – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   7 grudnia 2017

Kilkunastu policjantów z powiatu oświęcimskiego w ramach akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna” postanowiło oddać krew potrzebującym. 

Nasza krew – nasza Ojczyzna

W ten sposób policjanci dołączyli do rozpoczętej przez Straż Graniczną akcji, dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Akcja „Nasza krew – nasza Ojczyzna”,   będzie trwała do 15 grudnia. Policjanci zachęcają do przyłączenia się i oddania krwi na rzecz potrzebujących.

 

Kilkunastu policjantów z powiatu oświęcimskiego w ramach akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna” postanowiło oddać krew potrzebującym. 

Policjanci z chęcią oddawali krew. Fot. KPP w Oświęcimiu

Jak oddać krew?

Aby zostać krwiodawcą wystarczy być w wieku od 18 do 65 lat . Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość, np. dowód osobisty,   legitymację szkolna lub studencką, prawo jazdy, paszport, a dawca wielokrotny – również legitymację HDK PCK.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku. W ramach rekompensaty dawca po oddaniu krwi, otrzymuje: posiłek regeneracyjny,  zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi,  legitymację Honorowego Dawcy oraz bezpłatne wyniki badań.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa