W lany poniedziałek stracili dom. Pomóżmy im – FILM, FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty  |   7 kwietnia 2021 16:53

W drugi dzień świąt wielkanocnych rodzina z Poręby Wielkiej straciła dom. Potrzebne pieniądze na start odbudowy.

W lany poniedziałek spalił się dom jednorodzinny w Porębie Wielkiej. Zniszczyła się cała więźba dachowa, wyposażenie domu, a ściany strażacy zalali walcząc z ogniem.

Film Beaty Wysoglad-Wróblewskiej:

 

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale to nie zmienia faktu, że teraz nie mają nic.

„Każda złotówka jest potrzebna, bo niestety tak się stało, że dom nie był akurat teraz ubezpieczony i wszytko musimy odbudować z własnych pieniędzy” – pisze Beata Wysoglad-Wróblewska, która wrz z rodziną straciła dom.

 

 

Prośba o pomoc

„Nigdy nikogo nie prosiłam o taką pomoc i jest mi aż trochę wstyd, ale nie mam wyjścia. Jak człowiek staje w takiej sytuacji to dopiero docenia ludzi dobrej woli.  Dziękuję wam z całego serca, mamy już pierwsze wpłaty. Jesteście super” – dodaje Beata Wysoglad-Wróblewska.

 

 

„Pogorzelcy aktualnie mieszkają u sąsiada, próbując jakoś ogarnąć to, co zadziało się w poniedziałek. Na podwórku zostały psy. Na ile można w tej sytuacji próbują zapewnić im komfort życia, karmę” – opowiada Urszula Szymczak, organizatorka pomocy.

Dach

Największym problem jest dach, który jest całkowicie zniszczony, jak również mury, które są całkowicie zalane wodą. Dopiero po zerwaniu tynków okaże się, na ile trzeba będzie zburzyć ściany i stawiać je od nowa. 

Sprawę pogarsza jeszcze brak ubezpieczenia, które pomogłoby w tej trudnej sytuacji.

„Piszę to w imieniu Beaty jak również jej rodziny. Im samym ciężko jest prosić o pomoc, mimo że sami nigdy nie odmawiali pomocy innym” –  wyjaśnia Urszula Szymczak.

 

 

„Proszę Cię o wpłatę chociaż dwóch złotych na to, aby mogli na nowo zbudować swoje życie. Każda wpłata jest pomocą dla tej konkretnej rodziny” – prosi Urszula.

Rodzinie można pomóc wpłacając dowolne datki przez stronę zrzutka.pl

 

 

zrzutka.pl

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Czego najbardziej Ci brakuje w lockdownie?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .