W gminie Kęty szkoły i przedszkola będą otwarte

Paweł Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   5 kwietnia 2019 15:09

Burmistrz Kęt zapewnia, że jeśli w poniedziałek rozpocznie się strajk nauczycieli, szkoły i przedszkola prowadzone przez gminę będą otwarte.

Nauczyciele planują strajk, by tym razem w tak drastyczny sposób walczyć o lepszą szkołę, godne warunki pracy i podniesienie wynagrodzeń za swoją posługę. Burmistrz Krzysztof Jan Klęczar podkreśla, że lokalne samorządy nie mogą ingerować w indywidualne decyzje nauczycieli co do przystąpienia bądź nieprzystąpienia do protestu.

Włodarz gminy zdaje sobie sprawę, że dzieci, które powinny uczestniczyć w lekcjach lub zajęciach przedszkolnych, nie mogą wskutek protestu pedagogów zostać bez opieki.

„Dyrektorzy wszystkich gminnych placówek edukacyjnych są przygotowani na ewentualne odstąpienie nauczycieli od wykonywania czynności służbowych. Z całą stanowczością informuję, że żaden uczeń w gminie Kęty nie pozostanie bez opieki” – mówi Krzysztof Jan Klęczar.

Zapewnia, że bez względu na indywidualne decyzje pedagogów co do podjęcia strajku, wszystkie jednostki edukacyjne będą otwarte.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa