Uzasadnienie wyroku i komentarze stron – FILMY

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   9 lipca 2020 18:31

Dzisiaj zapadł wyrok w sprawie Sebastiana Kościelnika. Publikujemy uzasadnienie wyroku i komentarze prokuratora oraz oskarżonego i jego obrońcy.

Sprawa wypadku kolumny rządowej zakończyła się w sądzie pierwszej instancji 41 miesięcy po zdarzeniu, do którego doszło 10 lutego 2017 roku. Prokuratura Okręgowa w Krakowie od samego początku twierdziła, że jedynym winnym jest Sebastian Kościelnik. On sam cały czas utrzymywał i utrzymuje nadal, że jest niewinny.

Sąd stwierdził, że oskarżony przyczynił się do zaistnienia wypadku komunikacyjnego, ale zapowiedział też skierowanie do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu spowodowania wypadku drogowego przez innych jego uczestników, czyli ówczesnych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu.

Uzasadnienie wyroku przedstawia sędzia Agnieszka Pawłowska, przewodnicząca składu sędziowskiego, w skład którego wchodziły także sędzie Anna Brzóska i Danuta Hadka:

Komentarz prokuratora okręgowego w Krakowie Rafała Babińskiego:

Komentarz oskarżonego Sebastiana Kościelnika i jego obrońcy mecenasa Władysława Pocieja:

Zobacz również:

Wyrok w sprawie wypadku kolumny rządowej: warunkowe umorzenie postępowania – FILM, FOTO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa