Uwaga, ślisko! Noga z gazu – FOTO

Redakcja eFO  |   Fakty,Meteo  |   13 stycznia 2021 12:43

Od kilku godzin w powiecie oświęcimskim obserwujemy intensywne opady śniegu. Na ulicach i chodnikach jest ślisko. Policjanci apelują: Noga z gazu!

Padający śnieg sprawił, że na drogach pojawiło się błoto pośniegowe. Jezdnie są śliskie, przez co droga hamowania znacznie się wydłuża. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu, zachować szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczną odległość pomiędzy pojazdami.

O dłuższej drodze hamowania powinni pamiętać także piesi. Nadjeżdżający pojazd nie zatrzyma się na śliskiej nawierzchni tak szybko, jak na suchej jezdni.

„Apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, które w ostatnich godzinach znacznie się pogorszyły. Pieszych prosimy o szczególną ostrożność, zwłaszcza przed wejściem na przejście dla pieszych” – mówi Faktom Oświęcim komisarz Grzegorz Żmudka, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.