Uwaga na przejściach dla pieszych. Apel do kierowców i pieszych

Redakcja eFO  |   Fakty  |   21 listopada 2023 13:46
Udostępnij

Znów doszło do potrącenia pieszego na przejściu. Tym razem w Kętach. Policjanci cały czas apelują o ostrożność do przechodniów i kierowców.

W poniedziałkowy poranek na ulicy Sobieskiego miejscowy 38-latek potrącił kią 63-letniego kęczanina, którzy przechodził przez jezdnię w oznakowanym miejscu, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami.

Poszkodowanym zajęli się medycy z zespołu ratownictwa medycznego (ZRM). Przewieźli go na badania do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Apelujemy do kierowców, by podczas opadów atmosferycznych zmniejszyli prędkość i zachowali koncentrację za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą bez chodnika” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Policjanci przestrzegają pieszych, by mimo swojego pierwszeństwa na przejściach, wchodzili na nie dopiero wtedy, gdy nic nie nadjeżdża lub pojazdy z obu stron zatrzymały się. Apelują też o używanie przez najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym.