Uwaga na przejściach dla pieszych. Apel do kierowców i pieszych

Redakcja eFO  |   Fakty  |   21 listopada 2023 13:46

Znów doszło do potrącenia pieszego na przejściu. Tym razem w Kętach. Policjanci cały czas apelują o ostrożność do przechodniów i kierowców.

W poniedziałkowy poranek na ulicy Sobieskiego miejscowy 38-latek potrącił kią 63-letniego kęczanina, którzy przechodził przez jezdnię w oznakowanym miejscu, gdzie pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdami.

Poszkodowanym zajęli się medycy z zespołu ratownictwa medycznego (ZRM). Przewieźli go na badania do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

„Apelujemy do kierowców, by podczas opadów atmosferycznych zmniejszyli prędkość i zachowali koncentrację za kierownicą, zwłaszcza zbliżając się do przejścia dla pieszych lub jadąc drogą bez chodnika” – mówi aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Oświęcimiu.

Policjanci przestrzegają pieszych, by mimo swojego pierwszeństwa na przejściach, wchodzili na nie dopiero wtedy, gdy nic nie nadjeżdża lub pojazdy z obu stron zatrzymały się. Apelują też o używanie przez najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych także w obszarze zabudowanym.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .