Utrudnienia na ulicach Oświęcimia

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 stycznia 2020 17:23

W poniedziałek 27 stycznia na ulicach Oświęcimia i drogach dojazdowych do miasta od strony Krakowa nastąpią znaczne utrudnienia w ruchu drogowym.

Utrudnienia mają związek z obchodami 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau. Dlatego też mieszkańcy Oświęcimia, którzy zamierzają przedostać się na lewobrzeżną część miasta, powinni zostawić samochody na parkingach.

Osoby planujące przyjazd do Oświęcimia właśnie w poniedziałek, z przyczyn innych, niż uczestnictwo w obchodach rocznicowych, niech rozważą przełożenie wizyty na inny dzień.

„Kierowców, którzy będą musieli przejechać przez Oświęcim lub Brzezinkę prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu” – apeluje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W Oświęcimiu ruch będzie wstrzymywany na czas przejazdu kolumn z oficjalnymi delegacjami na trasie od strony Bobrka w kierunku Brzezinki.

Ulice nieprzejezdne także dla komunikacji miejskiej w Brzezince:
– Ofiar Faszyzmu od ulicy Leśnej do ulicy Kombatantów,
– Męczeństwa Narodów od ulicy Ofiar Faszyzmu do ulicy Leszczyńskiej,
– Boczna od ulicy Męczeństwa Narodów do posesji przy ulicy Bocznej 1,
– Czernichowska od ulicy Męczeństwa Narodów,
– Kombatantów od ulicy Ofiar Faszyzmu do posesji przy ulicy Kombatantów 3.

W Brzezince w pobliżu miejsca obchodów będzie jutro obowiązywał także ruch pieszych.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa