Utrudnienia na drogach podczas TLFO 2018 i 6. Biegu Ulicznego

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 czerwca 2018

Mieszkańcy Oświęcimia i kierowcy przejeżdżający przez to miasto w trakcie Tauron Life Festival Oświęcim muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu drogowym.

Od godziny 8 w piątek przez 46 godzin, czyli do godz. 6 w niedzielę całkowicie zamknięta będzie ulica Legionów na odcinku pomiędzy rondami Solidarności i Kazimierza Płonki.

W sobotę utrudnienia w ruchu wystąpią w godz. 8-13 na trasie 6. Biegu Ulicznego, będącego nieodłączną częścią TLFO 2018, którego jedynym lokalnym partnerem medialnym są Fakty Oświęcim.

Trasa biegu w tym roku prowadzi ulicami: Garbarską, Krętą, Szarych Szeregów, Obozową, Więźniów Oświęcimia, Bartoszewskiego przez teren Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau i Leszczyńskiej

„Prosimy, aby w tych godzinach nie pozostawiać samochodów na trasie Biegu Ulicznego. Pojazdy, które będą stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników biegu zostaną odholowane na koszt właściciela” – podaje Fundacja Peace Festival, która wraz ze Starostwem Powiatowym w Oświęcimiu jest organizatorem biegu.

O zmianach w organizacji ruchu kierowców od kilku dni informuje stosowne oznakowanie. Trasę biegu zabezpieczą ponadto ochrona, policja i ochotnicza straż pożarna.

Organizatorzy za wszystkie utrudnienia przepraszają i zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by były jak najmniej uciążliwe. Dlatego też już w piątek po południu i w sobotę od rana Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau udostępni mieszkańcom Zasola parking po byłej bazie PKS przy ulicy Więźniów Oświęcimia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa