Utrudnienia na drodze powiatowej w Witkowicach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 września 2021 09:18

Dzisiaj rozpoczęła się przebudowa ulicy Beskidzkiej w Witkowicach. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i ograniczeniami w ruchu.

Modernizacja obejmuje 850-metrowy odcinek drogi powiatowej od skrzyżowania z ulicą Lipową do granicy sołectwa z Osiekiem. Prace obejmą remont nawierzchni jezdni, budowę chodnika, remont pobocza, przebudowę istniejącej zatoki autobusowej, budowę peronów przystankowych, remont istniejących zjazdów i dojść indywidualnych oraz odwodnienie.

Na ulicy Beskidzkiej staną też radarowe wyświetlacze prędkości i pojawi się dedykowane oświetlenie dla pieszych. Całość będzie kosztować 3,2 mln zł. Rozbudowę finansuje Fundusz Dróg Samorządowych, powiat oświęcimski i gmina Kęty. Całość ma się zakończyć w marcu 2022 roku.

Wykonawcą prac Zakład Budowlano-Inżynieryjny Zdzisław Flejtuch z Przeciszowa.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .