Urzędnicy dbają o swoje głowy i… – FELIETON

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Publicystyka  |   16 maja 2018

Uroczystość zasadzenia lipy z Dachau w parku na osiedlu Zasole w Oświęcimiu odbyła się w ciepły, słoneczny dzień. Oprawa była niezwykle uroczysta.

Przemawiały w sumie cztery osoby, w tym burmistrz Dachau dosyć długo. Każde wystąpienie było tłumaczone, zatem czas przemów trzeba było przemnożyć razy dwa. W sumie całość trwała godzinę.

Podkreślam, że było bardzo ciepło, a słońce prażyło niemiłosiernie. Niewątpliwie w magistracie poznali prognozę pogody, bo postanowili przeciwdziałać mocnym promieniom słonecznym.

Wszyscy oficjele mieli możliwość schronić się w specjalnie przygotowanym i wyposażonym w krzesła namiocie. Widocznie magistraccy uznali, że o tęgie głowy (i nie tylko głowy) trzeba dbać.

Z kolei ponad czterdzieścioro młodych dziewcząt i chłopców z Niemiec i Polski musiało, wraz z opiekunami, ponad godzinę stać w pełnym słońcu. Ich głowami nikt (czytaj – magistrat) się nie przejmował. Gdy jedna z dziewczyn zasłabła i dostąpiła zaszczytu schronienia się w cieniu, ostatecznie młodzi ludzie usiedli na trawie i w tej pozycji kontynuowali słuchanie przemów, z których najkrótszą, choć pełną treści, wygłosiła niemiecka wicekonsul. Aha, na namiot nie załapał się też pracownik Oświęcimskiego Centrum Kultury, cały czas na stojąco dbający o nagłośnienie.

Ciekawe, czy Oświęcim jest na tyle bogatym miastem, by dokupić jeszcze jeden namiot, a może nawet dwa? Wszak drzew ma być w sumie 17. Wtedy, w przyszłości, prezydenccy urzędnicy nie będą musieli dyskryminować gości ze względu na wiek i pełnioną funkcję. Czym bowiem różnią się organizmy człowieka młodego i dojrzałego? No, może tym, że młodzi mają zdrowsze zęby. I potrafią je zacisnąć, gdy znajdą się w nieciekawej sytuacji.

Obejrzyj materiał o ceremonii zasadzenia lipy z Dachau.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa