Uroczystości ku czci świętego Maksymiliana inne niż dotychczas

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   13 sierpnia 2020 16:26

W tym roku uroczystości rocznicowe ku czci świętego Maksymiliana, ze względu na sytuację epidemiczną, będą miały przebieg inny niż dotychczas.

Przede wszystkim nie będzie pieszych pielgrzymek do byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau i mszy świętej na jego terenie.

„Decyzją ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej 14 sierpnia o godzinie 10.30 Eucharystia ku czci Świętego będzie sprawowana równocześnie w trzech różnych świątyniach – w kościele franciszkanów w Harmężach, w kościele świętego Maksymiliana w Oświęcimiu i w salezjańskim sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu” – mówi ojciec Jan Maria Szewek z krakowskiej prowincji franciszkanów.

Po zakończeniu nabożeństwa trzy delegacje pojadą do miejsca pamięci Auschwitz i złoża kwiaty na placu apelowym, pod ścianą straceń i w celi śmierci św. Maksymiliana.

Święty Maksymilian Maria Kolbe był franciszkaninem, założycielem największego męskiego klasztoru i twórcą największego w Polsce wydawnictwa prasy i książki religijnej w Niepokalanowie koło Warszawy w XX wieku. Założył ruch maryjny „Rycerstwo Niepokalanej”. Zginął w bunkrze głodowym KL Auschwitz 14 sierpnia 1941 roku.

Papież Paweł VI beatyfikował ojca Maksymiliana Kolbe w 1971 roku, a ojciec święty Jan Paweł II ogłosił go świętym w 1982 roku.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa