Uratowali życie dzięki “korytarzowi życia”

0 Marcin Cichowski  |   Fakty  |   18 czerwca 2018

W piątek 35-latek potrzebował pomocy. Policjanci zdążyli uratować mu życie dzięki “korytarzowi życia”. Udało się to w zakorkowanym przez TLFO Oświęcimiu.

W piątek, tuż przed godziną 18 policjanci otrzymali polecenie natychmiastowej interwencji do jednego z mieszkań w Oświęcimiu, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania, błyskawicznie ruszyli pod wskazany adres.

Zakorkowany Oświęcim

W ten wieczór na większości oświęcimskich ulic panował duży ruch, kilkanaście tysięcy osób przybyło do miasta  na Tauron Life Festiwal Oświęcim. Okazało się jednak,  że kierowcy,  słysząc sygnały uprzywilejowania nadjeżdżającego radiowozu, wiedzieli jak się zachować.

“Natychmiast utworzyli „korytarz życia”, wiec mundurowi w kilka minut byli pod wskazanym adresem. Mężczyznę, leżącego w kałuży krwi, z głębokimi ranami ciętymi na jednym z nadgarstków, odnaleźli w łazience ” – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Błyskawiczna pomoc

Funkcjonariusze błyskawicznie udzielili mu pomocy przedmedycznej. Założyli opatrunek uciskowy, poprzez co powstrzymali krwotok, a następnie oddali go pod opiekę ratowników medycznych.

Wzorowe zachowanie kierowców

“W tym przypadku na wyróżnienie zasługuje wzorowe zachowanie kierowców, którzy pozytywnie odpowiedzieli na apele służb ratunkowych o tworzenie „korytarzy życia”. Jadący z włączonymi sygnałami radiowóz, karetka, czy wóz strażacki. To wiadomość dla uczestników ruchu drogowego, że służby spieszą na ratunek osobom potrzebującym pomocy” – dodaje Jurecka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa