Upały mogą powodować brak ciągu w kominach

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 czerwca 2021 17:34

W przypadku wysokich temperatur powietrza bardzo często występują problemy z prawidłowym ciągiem w przewodach wentylacyjnych w blokach i domach.

Taką informację w zarządzanych przez siebie budynkach zamieściła firma Mediator z Oświęcimia. Dotyczy ona jednak wszystkich mieszkańców korzystających z piecyków gazowych.

„W upale, szczególnie w godzinach popołudniowych, gdy temperatura na dachu jest ekstremalnie wysoka, a przewody kominowe mocno nagrzane, należy bardzo ostrożnie korzystać z piecyka gazowego, ponieważ może wystąpić tzw. cofka spalin do pomieszczenia łazienki” – informuje Jerzy Urbańczyk, właściciel Mediatora.

Bardzo wysoka temperatura na dachu uniemożliwia wypływ chłodniejszego powietrza z mieszkania przez przewody wentylacyjne. Wspomniana cofka spalin może z kolei uruchomić czujniki czadu, coraz częściej kupowane przez osoby, korzystające z piecyków gazowych

W takiej sytuacji nie należy otwierać wszystkich okien w mieszkaniu, ale jedno okno i drzwi do łazienki. Po takim przewietrzeniu mieszkania można ponownie korzystać z piecyka gazowego.

„Najlepiej przy otwartych drzwiach od pomieszczenia, w którym znajduje się piecyk gazowy” – dodaje Jerzy Urbańczyk.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .