Unia i Soła z wizytą u prezydenta – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty,Piłka nożna  |   4 sierpnia 2016 19:39

Przed nowym sezonem piłkarskim Prezydent Miasta Oświęcim spotkał się z KS Soła Oświęcim i MKP Unia Oświęcim.

Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia spotkał się z Magdaleną Ciżbok, prezeską Klubu Sportowego Soła Oświęcim oraz Jerzym Jaroszem, prezesem Miejskiego Klubu Piłkarskiego Unia Oświęcim.

Prezydent podziękował zawodnikom, trenerom, działaczom tych klubów za osiągnięte wyniki i życzył im wielu sukcesów w kolejnym sezonie w nowych szczeblach rozgrywek – relacjonuje spotkanie Maria Płachta z oświęcimskiego magistratu. – W dowód uznania prezydent przekazał na ręce prezesów naszych klubów piłkarskich komplety strojów sportowych.

KS Soła Oświęcim dzięki zajęciu trzeciego miejsca w rozrywkach III Ligi zapewniła sobie udział w rozgrywkach zreformowanej III Ligi. W nowym sezonie będą w grupie, w której występują drużyny z województw lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego a także małopolskiego.

– Na stadionie na plantach będziemy mogli zobaczyć między innymi takie zespoły jak Motor Lublin czy Stal Rzeszów – dodaje Maria Płachta.

Natomiast drużyna MKP Unia Oświęcim uzyskała w ostatnim sezonie awans z klasy okręgowej do IV Ligi. Po 14 latach klub Unii Oświęcim powrócił do tego szczebla rozgrywek.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .