Ulica Orzeszkowej bez asfaltu, a drogowców nie ma

2 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 października 2019 14:14

Remont ulicy Orzeszkowej w Oświęcimiu miał trwać do wczoraj. Trakt nie ma asfaltu i chodników, a drogowcy zeszli z placu budowy, nie kończąc inwestycji.

Modernizację ulicy prowadziło Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Prote w Spytkowicach. Termin jej zakończenia przypadał na 30 września.

„Wczoraj pracownicy firmy zabrali swój sprzęt i zeszli z placu budowy. Jednak do pełnego zakresu prac brakuje nowej nawierzchni ulicy, chodników i nasadzenia zieleni” – mówi eFO Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Oświęcimia.

Ustaliliśmy, że wykonawca prac nie zwrócił się wcześniej do inwestora, którym jest oświęcimski magistrat, o wydłużenie terminu wykonania inwestycji. Urząd nie ma kontaktu z firmą. Nam także, mimo wielokrotnych prób, nie udało dodzwonić się do Michała Kowalskiego, właściciela spytkowickiego przedsiębiorstwa.

„Miasto szuka możliwości prawnych, które pozwolą doprowadzić do przejezdności drogi, a później do zakończenia pozostałych robót objętych umową. Przepraszamy mieszkańców ulicy Elizy Orzeszkowej za utrudnienia, które są spowodowane nierzetelnością firmy budowlanej Prote” – dodaje Katarzyna Kwiecień.

Rzeczniczka zapewnia, że magistrat dołoży wszelkich starań, by jak najszybciej rozwiązać problemy związane z poruszaniem się po tej ulicy.

 

Komentarze
 • 1 października 2019 19:49

  Ktos_Taki

  Gdyby ktokolwiek z urzędu miasta czytał ostatnie informacje na różnych portalach to Michał Kowalski zaginął w czwartek i od piątku jest poszukiwany.

  • 2 października 2019 12:39

   M

   Ktos_Taki… Czy stwierdzenie “Urząd nie ma kontaktu z firmą” jakkolwiek zaprzecza temu, że urząd ma informacje odnośnie zaginięcia właściciela firmy?

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa