Ulica Olszewskiego już po remoncie

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 grudnia 2019 12:36

Dwa i pół miesiąca trwał remont ulicy Olszewskiego w Oświęcimiu na odcinku pomiędzy ulicami Słowackiego i Chemików. Kosztował 2,7 miliona złotych.

Modernizację drugiej części traktu wykonała firma Drog-Bud w Spytkowicach. Na 700 metrach drogowcy wyremontowali jezdnię, chodniki, ścieżkę rowerową, ciąg pieszo-rowerowy, zatoki autobusowe i zjazdy.

Ulica ma nową sieć kanalizacji deszczowej, studzienki kanalizacyjne i wpusty deszczowe wraz z przykanalikami. Wykonawca przebudował oświetlenie uliczne i wykonał nowe oznakowanie drogowe.

1,6 mln zł na remont pochodził z V etapu Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego. 1,1 mln zł za inwestycję zapłaciły oświęcimskie starostwo, które jest właścicielem traktu, i Urząd Miasta Oświęcimia.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa