Ulicą Mayzla do końca października nie przejedziemy

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 maja 2021 12:38

Od dzisiaj do końca października ulica Mayzla w oświęcimskim Starym Mieście będzie nieprzejezdna. Pojawią się przy niej ogródki pobliskich lokali.

Sezonowe zamknięcie ulicy noszącej imię zasłużonego burmistrza Oświęcimia, prowadzącej od ulicy Dąbrowskiego do zachodniej pierzei Rynku Głównego, ma ułatwić poruszanie się mieszkańcom i turystom po Starym Mieście.

Pojawią się przy niej ogródki kawiarniane pobliskich lokali gastronomicznych. Na Rynku Głównym staną dodatkowo trzy ogródki. Jedzenie będzie też oferować kilka food trucków na bulwarach.

„Od najbliższej soboty 15 maja, luzowane będą obostrzenia w gastronomii. Restauracje, kawiarnie będą mogły serwować jedzenie w ogródkach kawiarnianych. A od 29 maja do 5 czerwca, dodatkowo dopuszczalna będzie też konsumpcja w lokalach pod warunkiem, że klienci do czasu zajęcia miejsca będą mieli zakryte usta i nos. Obsługa kelnerska jest również zobowiązana do zakrywania ust i nosa. Konieczne będzie też zachowanie określonej odległości pomiędzy stolikami i limitu osób na stolik” – przypomina Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowa oświęcimskiego magistratu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .