Ulica Graniczna prawie gotowa – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   15 maja 2019 04:24

Dobiega końca remont ulicy Granicznej w Zatorze. Wykonawca deklaruje, że ukończy prace w dwa miesiące przed deklarowanym terminem.

 

Droga powiatowa położona na granicy gminy Zator i Przeciszów jest alternatywą dla drogi krajowej nr 28, łączącą drogę wojewódzką nr 781 Zator – Andrychów – Łękawica z drogą krajową nr 44. Wchodzi także w część alternatywnego szlaku łączącego Górny Śląsk, poprzez Oświęcim i Zator z Małopolską.

Ma wyprowadzić ruch z Zatora

Ma stanowić istotny element miejskiej i powiatowej sieci drogowej, umożliwiającej rozładowanie i wyprowadzenie ruchu z centrum Zatora, co ma wpłynąć na poprawę ruchu na drodze krajowej i wojewódzkiej. Prace, przeprowadzone na odcinku 2,156 km., uwzględniają również budowę ścieżki rowerowej o długości około 1,704 km.

“Objęte projektem odcinki drogi powiatowej tworzą szlak komunikacyjny umożliwiający bezpośredni dojazd do obszaru Strefy Aktywności Gospodarczej Małopolski Zachodniej. W jej obrębie położony jest m.in. Park Rozrywki Energylandia w Zatorze, odwiedzany przez turystów z całego kraju, na terenie którego organizowane są wielotysięczne imprezy o charakterze rozrywkowym” – mówi Jerzy Mieszczak, członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu.

Przed terminem

Wykonawca deklaruje zakończenie robót w czerwcu, czyli około dwa miesiące przed terminem wynikającym z umowy.

Powiat pozyskał dofinansowanie na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Umowa zawarta w lutym zeszłego roku  opiewa na kwotę dofinansowania w wysokości 3.999.850,14 zł, przy całkowitym koszcie projektu wynoszącym 9.142.514,70 zł.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa