Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Bezskutecznie

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 lutego 2020 13:52

Oświęcimscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Wszyscy poszukiwani trafili już za kratki.

Pierwszą trójkę odszukali i zatrzymali dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu podczas obchodu rejonów służbowych.

39-latka

Mundurowi w trakcie służby w Starym Mieście ustalili, że w jednym z mieszkań przebywa 39-latka, na której ciąży wyrok trzech miesięcy więzienia za przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece.

57-latek

Policjanci pojawili się też w jednym z mieszkań w bloku na osiedlu Chemików. Zastali tam poszukiwanego od kilku tygodni 57-latka, który ma zasądzoną karę aresztu za popełnione wykroczenie.

23-latek

W jednym z domów jednorodzinnych, także na osiedlu Chemików, dzielnicowi zatrzymali 23-letniego młodzieńca, którego sąd skazał na rok więzienia za przestępstwa kryminalne.

29-latek

Była noc, gdy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego przejeżdżali w okolicy ulicy Nojego. Dostrzegli grupę mężczyzn z butelkami alkoholu w rękach. Podeszli bliżej i stwierdzili, że butelki są zamknięte. Jednak w jednym z mężczyzn rozpoznali 29-latka od kilku miesięcy poszukiwanego przez oświęcimski sąd za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz spędzi pół roku za kratkami.

45-latek

45-letniego mieszkańca gminy Oświęcim sąd ścigał listem gończym od dwóch lat. Mężczyzna ma do odbycia karę pół roku więzienia za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu.

„Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości, ustalili, że w jednym z oświęcimskich mieszkań może ukrywać się ten właśnie 45-latek” – relacjonuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Te ustalenia potwierdziły się, gdy kryminalni pojawili się pod wytypowanym adresem i zatrzymali mężczyznę. Ustalili też, że poszukiwany przez długi czas ukrywał się za granicą.

Aktualny wykaz osób poszukiwanych z powiatu oświęcimskiego znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

„Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość” – mówi policjantka.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa