Ukraińskie papierosy sprzedawała spod lady

Jan Maciej Tetich  |   Fakty  |   21 sierpnia 2020 14:51

Oświęcimscy policjanci zatrzymali sklepikarkę, która odpowie za handel papierosami niewiadomego pochodzenia i bez polskich znaków akcyzy.

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z punktów handlowych w Oświęcimiu kwitnie handel nielegalnymi papierosami. Obsługa miała je sprzedawać spod lady.

Wczoraj funkcjonariusze przyszli do sklepu i dokonali przeszukania. Znaleźli kilkadziesiąt paczek papierosów, pochodzących najprawdopodobniej z przemytu z Ukrainy.

Policjanci zabezpieczyli kontrabandę i zatrzymali 52-letnią ekspedientkę.

„Podejrzana o przestępstwo akcyzowe kobieta wprowadzając do sprzedaży nielegalne wyroby tytoniowe, naraziła skarb państwa na straty, za co grozi grzywna oraz przepadek zabezpieczonych wyrobów.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa