Ukradł pieniądze dla chorego Tymka

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   26 lutego 2018

Policjanci szukają złodzieja, który z jednej z oświęcimskich restauracji ukradł puszkę z datkami na leczenie Tymka Stanka. Było w niej co najmniej kilkaset złotych.

Do zdarzenia doszło w Oświęcimiu. Włamywacz wybrał restaurację, do której jego kolega po fachu włamywał się niedawno dwukrotnie. Tamten złoczyńca siedzi już jednak w więzieniu. Pisaliśmy o tym w artykule „Dwa razy obrabował tę samą restaurację”.

W trzecim z kolei przypadku nieznany, na razie, przestępca pokonał zabezpieczenia drzwi. Po penetracji lokalu ukradł tylko jedną rzecz – puszkę z datkami na rzecz Tymka Stanka, cierpiącego na chorobę von Recklinghausena.

Puszka była przezroczysta i opisana, zatem złodziej doskonale zdawał sobie sprawę, że zabiera, podarowaną przez ludzi dobrej woli, część kwoty potrzebnej do zahamowania choroby. Ta kwota, to 100 tysięcy euro, zatem w zbiórce charytatywnej liczy się każda złotówka.

Siedmioletni Tymek Stanek pasjonuje się policyjną służbą. Przed świętami Bożego Narodzenia oświęcimscy policjanci zrobili chłopcu niespodziankę i zaprosili go, wraz z tatą, do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. Poznał tam funkcjonariuszy, w tym komendanta powiatowego, i ich codzienną pracę.

Teraz funkcjonariusze z tej właśnie komendy prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy na leczenie Tymka i szukają złodzieja.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa