Ujął pijanego sprawcę kolizji

Redakcja FO  |   Fakty  |   29 czerwca 2020 17:12

Oświęcimianin uniemożliwił ucieczkę pijanemu kierowcy z miejsca kolizji. Drogowy przestępca doprowadził do dwóch kolizji drogowych.

Do zdarzenia doszło w Babicach

37-letni mieszkaniec Oświęcimia jadąc swoim samochodem ulicą Śląską zauważył kierowcę forda, który stracił panowanie za kierownicą i uderzył w słup energetyczny. Po zdarzeniu wycofał i pojechał dalej. 

„Mieszkaniec Oświęcimia podejrzewając , że kierujący może być nietrzeźwy natychmiast zawrócił swój samochód i pojechał za nim” – informuje aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, rzeczniczka oświęcimskiej komendy policji.

Po chwili dostrzegł, że ford ponownie zjeżdża z jedni i tym razem uderza w ogrodzenie posesji. 

„Wtedy oświęcimianin błyskawicznie podbiegł do pojazdu i zabrał kluczyki nietrzeźwemu, a następnie uniemożliwił mu ucieczkę pieszo” – tłumaczy rzeczniczka.

 

 

Policjanci z rąk wzorowego obywatela przejęli drogowego przestępcę, którym okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Oświęcim. 

Zatrzymany trafił do oświęcimskiej komendy policji. Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, więc została mu pobrana do badań krew.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  36-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

„Na duże wyróżnienie i podziękowania zasługuje Pan Stefan z Oświęcimia, który nie dopuścił aby nietrzeźwy, który mógł doprowadzić do tragedii,uciekł z miejsca zdarzenia” – dodaje Małgorzata Jurecka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa