Uhonorowani z okazji Święta Miasta

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   11 września 2018 13:18

Władze Oświęcimia wręczyły Medale Miasta, Oświęcimskie Orły i wyróżnienia za osiągnięcia sportowe. Prezydent uhonorował mieszkańców z okazji Święta Miasta.

Podczas uroczystej sesji Rady Miasta Oświęcimia Janusz Chwierut, prezydent grodu nad Sołą, wręczył Medale Miasta Oświęcimia Mieczysławowi Jakuczkowi i Józefowi Gonciarczykowi.

Mieczysław Jakuczek otrzymał wyróżnienie „w dowód uznania za wkład w rozwój i promocję Oświęcimia, wieloletnią pracę społeczną na rzecz miasta, szczególnie współpracę z oświęcimskimi instytucjami kultury i organizacjami społecznymi w zakresie organizacji wystaw o tematyce historycznej oraz za służenie wsparciem i pomocą jako świadek dziejów Oświęcimia”.

Józefa Gonciarczyka samorząd uhonorował „w dowód uznania za wkład w rozwój i promocję Oświęcimia oraz za wieloletnią pracę społeczną na rzecz miasta, szczególnie współpracę z oświęcimskimi instytucjami kultury i organizacjami społecznymi w zakresie wydawnictw i organizacji wystaw filatelistycznych o tematyce historycznej”.

Nagrodę i stypendium Oświęcimskiego Orła otrzymała Milena Matyja, utalentowana uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Oświęcimiu.

Ponadto Janusz Chwierut wyróżnił sportowców za wysokie wyniki w krajowym i międzynarodowym współzawodnictwie sportowym oraz osiągnięcia sportowe w Oświęcimiu. Nagrody i wyróżnienia otrzymali: Elżbieta Gabryszak z Oświęcimskiego Uczniowskiego Klubu Łyżwiarskiego „Molo” w Osieku, Andrzej Koryciński, działacz sportowy, Andrzej Haj, zawodnik niezrzeszony, mieszkaniec miasta, Kacper Brączek, Mateusz Krupa, Michał Daszkiewicz, Sebastian Zalewski, Marta Klimek i Jan Więzik z Uczniowskiego Klubu Pływackiego „Unia” oraz Dominik Matusz i Dominika Chylińska z Oświęcimskiego Klubu Sportowego Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki.

Uroczystą sesję Rady Miasta Oświęcimia zakończył fortepianowy recital Wojciecha Waleczka „A to Polska właśnie”.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa