Uderzył w drzewo i poważnie poranił pasażera – FOTO

Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 grudnia 2021 16:55

W środę wieczorem w Bobrku wydarzył się poważny wypadek drogowy. Jeden z poszkodowanych doznał urazu kręgosłupa.

Trójka kolegów jechała ulicą Lipową w Bobrku. Za kierownicą fiata punto siedział 22-latek z gminy Kęty.

Młody mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad kierownicą. Zjechał z jezdni i uderzył w przydrożne drzewo.

U 19-letniego pasażera ratownicy medyczni stwierdzili uraz kręgosłupa. Zabrali młodzieńca do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie pozostał na leczeniu. Kierowca i drugi pasażer doznali ogólnych potłuczeń.

Dokładne okoliczności wypadku zbadają policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku.

„Przypominamy, że w okresie jesienno-zimowym ciągle zmieniają się warunki na drodze. Kierowcy, chcąc uniknąć kolizji czy wypadku drogowego, muszą  zmniejszyć prędkość i dostosować ją do warunków panujących na drodze, tak aby w każdej chwili móc bezpiecznie wyhamować pojazd. Należy pamiętać, że opony zimowe oraz elektroniczne systemy wspomagania jazdy w postaci ABS i ESP  są niezwykle przydatne, kiedy na drodze panują trudne warunki. Nie pomogą jednak, gdy kierowca jadąc po śliskiej nawierzchni nagle i mocno naciśnie na hamulec” – tłumaczy aspirant sztabowa Małgorzata Jurecka, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz nos sylwestrową?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .