Udana akcja reanimacyjna. Policjanci uratowali życie mężczyzny

Paweł Wodniak  |   Fakty,Na sygnale  |   8 lipca 2024 10:51
Udostępnij

Starszy Sierżant Kamil Rakoczy i starszy posterunkowy Robert Ogorzały podjęli skuteczną resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO).

W sobotę po godzinie 112 pod numer alarmowy 112 zadzwoniła roztrzęsiona mieszkanka gminy Brzeszcze. Powiedziała operatorowi centrum powiadamiania ratunkowego (CPR), że jej mąż zamknął się w stodole grożąc samobójstwem.

Najbliżej był patrol prewencji z Komisariatu Policji w Brzeszczach. Policjanci w trybie alarmowym dojechali pod wskazany adres i weszli do stodoły. W środku był 48-letni mężczyzna, który nie dawał oznak życia. Mundurowi natychmiast przystąpili do działania. Jednocześnie wezwali zespół ratownictwa medycznego (ZRM).

Po chwili pacjent odzyskał oddech. W międzyczasie do zdarzenia dojechała ekipa medyczna i druhowie z ochotniczej straży pożarnej (OSP). Ratownicy medyczni przejęli 48-latka i ambulansem przetransportowali go do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu.

Jesteś w kryzysie? Policja radzi

Policjanci niejednokrotnie pomagają mieszkańcom w trudnych sytuacjach życiowych. Najpierw interweniując, a później inicjując pomoc fachowców z różnych ośrodków, udzielających wsparcia w kryzysie.

Przypominamy, że na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji między innymi  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz ośrodki pomocy społecznej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych, zanim dojdzie do tragicznych w skutki wydarzeń.

Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego pod bezpłatnym numerem telefonu 800 70 2222. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka działa pod numerem telefonu 800 12 12 12. To bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów ze wsparciem psychologicznym w sytuacji kryzysu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej.

Pomocą w kryzysowych sytuacjach służą również pracownicy Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji Itaka pod nr 22 484 88 01. Szczegółowe informacje na stronie Stop Depresji.

 

Najnowsze realizacje wideo