Uczcili rocznicę powstania warszawskiego – FOTO

Redakcja FO  |   Fakty  |   3 sierpnia 2020 09:33

Wiele delegacji oddało hołd uczestnikom powstania warszawskiego w 76. rocznicę jego wybuchu.

Obchody rozpoczęły się od złożenia kwiatów pod ścianą śmierci w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau. 

 

 

„Dokładnie o godz. 17 w godzinę „W” w całym Oświęcimiu, podobnie jak w innych miastach naszego kraju usłyszeliśmy syreny alarmowe, by uczcić moment w którym 76 lat temu wybuchło powstanie” – informuje Marek Tarnowski z oświęcimskiego magistratu.

Zaraz po syrenie alarmowej, przed Grobem Nieznanego Żołnierza na placu Tadeusza Kościuszki w Oświęcimiu, odbyła się ceremonia z okazji rocznicy wybuchu powstania.

 

 

Delegacje władz miasta i gminy Oświęcim, województwa, powiatu oświęcimskiego oraz partii politycznych i jednostek miejskich odśpiewały hymn państwowy, złożyły wiązanki kwiatów i znicze. 

Trębacz oraz odegrał sygnał „Cisza”

„Wartę honorową przed pomnikiem pełnili strzelcy ze Związku Strzeleckiego z Oświęcimia oraz druhowie i druhny ze Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec Oświęcim” – dodaje Marek Tarnowski.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa