Uciekał motocyklem przed policją

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   23 kwietnia 2018

31-letni mężczyzna bez prawa jazdy uciekał motocyklem przed policją. Szalonym rajdem zagrażał bezpieczeństwu wielu uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki w ramach kontroli ruchu drogowego w powiecie oświęcimskim pełnili służbę w gminie Kęty. Jadąc przez Witkowice dostrzegli motocykl honda, jadący bez tablic rejestracyjnych.

Gdy motocyklista dostrzegł radiowóz, zawrócił i znacznie przyspieszając pojechał w stronę Osieka. Mundurowi włączyli świetlne i dźwiękowe sygnały uprzywilejowania i ruszyli za motocyklem.

Kierowca jednośladu nie reagował na sygnały. Nie pozwalał się też wyprzedzić, zajeżdżając drogę radiowozowi. Zmuszał też innych użytkowników drogi do niebezpiecznych manewrów. W pewnym momencie gwałtownie hamując doprowadził do zderzenia z policyjnym samochodem.

Na skrzyżowaniu z ulicą Główną w Osieku stracił panowanie nad motocyklem i wjechał do rowu. Próbował kontynuować ucieczkę, ale policjanci byli szybsi. Obezwładnili i zatrzymali ściganego, którym okazał się 31-letni mieszkaniec Osieka.

Mężczyzna, mający orzeczony sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, trafił do policyjnej celi. Niezarejestrowaną i nieubezpieczoną hondę, którą uciekał, trzeba było zabezpieczyć na policyjnym parkingu.

Policyjny areszt 31-letni osieczanin opuścił dzień po ucieczce i udanym pościgu. Zanim jednak wyszedł z komendy, usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania pojazdem, pomimo sądownie orzeczonego zakazu. Grozi mu kara do dwóch lat więzienia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa