Ucharakteryzowani na ofiary wypadków drogowych. Nietypowa akcja – FOTO

Marcin Cichowski  |   Edukacja,Fakty  |   8 września 2018 11:50

Ucharakteryzowani na ofiary wypadków drogowych, w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, uczniowie wraz z policjantami zorganizowali nietypową akcję.

W Oświęcimiu na ulicy Chemików do pilnujących bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjantów dołączyli uczniowie szkoły podstawowej nr 4 w Oświęcimiu. Godzinę później patrol drogówki w Przeciszowie na ulicy Szkolnej wzmocnili uczniowie miejscowej szkoły.

Poważne podejście do sprawy

„Uczniowie i ich opiekunowie, bardzo poważnie podeszli do realizacji zadania na rzecz bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym” – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu – „Niezwykle rzetelnie przygotowali charakteryzację, która miała wpłynąć na wyobraźnię kierowców.

Zasłużone podarunki od dzieci

Zatrzymani do kontroli kierowcy, którzy popełnili wykroczenie z rąk dzieci otrzymywali podziękowania, znaczek wzorowego kierowcy oraz zawieszkę do samochodu.

 

„Natomiast ci kierowcy, którzy popełnili wykroczenie otrzymali znaczek ze smutną minką, a także musieli wysłuchać krótkiej prelekcji na temat obowiązku przestrzegania przepisów w ruchu drogowym” – relacjonuje Jurecka – „Ponieważ ich nie przestrzeganie, pośpiech czy chwila roztargnienia za kierownicą, może skończyć się tragicznie.

Działania praktyczne mają sens

„Po minach kierowców, którzy zostali ukarani za popełnione wykroczenie wyraźnie było widać, że niezwykle realistyczna charakteryzacja dzieci wywarła na nich wrażenie i zrozumieli, że przekaz happeningu był skierowany właśnie do nich” – stwierdza rzeczniczka.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”, potrwa jeszcze tydzień, ale policjanci apelują o do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów w ruchu drogowym przez cały rok. A także aby zmniejszyli prędkość i zachowali szczególną ostrożność, gdy na drodze lub przed przejściem dla pieszych znajduje się mały użytkownik drogi.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa